Wakacje w Brazylii

Brazylia

Wakacje w Brazylii

Brazylia to wielki i dla nas egzotyczny kraj z pięknymi plażami, ekscytująca kulturą i miastami jak Rio de Janeiro z jego karnawałową atmosferą, największa rzeką świata Amazonką.

Dla szukających zgiełku wielkiego miasta, w szczególności w czasie karnawału na pierwszy plan wysuwa się Rio de Janeiro, najbardziej znane plaże na świecie jak Copacabana, kluby, bary i restauracje, a w pobliżu możliwość uprawiania sportów jak rafting czy snoorkling.

Dla miłośników trekkingu, warto odwiedzić Iguazu Falls – Park Narodowy na granicy z Argentyną. Las deszczowy pełen bogatej fauny i flory jest dla nas otwarty.

A teraz po kolei kalendarz imprez na wakacje Brazylia:

Festiwal trzech Króli – 6 stycznia- odbywa się w mieście Salvador. Miasto organizuje szereg atrakcji związanych z tym świętem.

Dzień świętego Sebastiana – 20 stycznia – Wielka impreza dla uczczenia patrona Rio de Janeiro.

Karnawał w Rio – luty – to największa impreza na świecie: ekstrawaganckie kostiumy tancerzy ze szkół samby i ich rytmiczne tańce to odzwierciedlenie stylu życia brazylijczyków, w którym na krótką chwilę uczestniczą przybysze z całego świata. Luty

Festa de Lemanja – luty – Festiwal odbywa się w całej Brazylii. O godzinie piątej wystrzelane są sztuczne ognie. Największe imprezy mają miejsce w miejscowości Salvador na Praia Vermelha.

Święta Bożego Narodzenia (Semana Santa) – marzec czasami kwiecień – Brazylia to kraj w dużej mierze katolicki, dlatego też w całym kraju organizowane są procesje i koncerty.

Formula 1 Gran Prix – ostatni weekend marca bądź kwietnia – Dla zwolenników sportów motorowych warto pamiętać o  F1 w Sao Paulo. Porywający wyścig bolidów Formuły 1.

Festa de Sao Jose – marzec – w mieście Macapa upamiętniający patrona miasta

Festas Juninas – 13-14 czerwca – w całej Brazylii – Festival zbiorów. Całe rodziny przy akompaniamencie muzyki, ogniskach i targach świętują udane zbiory w imię świętych: Antoniego, Jana i Piotra

Bauernfest – przełom czerweca i lipca w miejscowości Petropolis. Miejscowość celebruje swoje niemieckie korzenie przy akompaniamencie muzyki i jedzenia korzeniami z Niemiec.

Druga połowa roku już wkrótce.

Brazylia

Inne nasze wpisy: